لوله پلی‌اتیلن

لوله کاروگیت چیست؟

لوله دوجداره کاروگیت و یا لوله پلی اتیلن کاروگیت نام لوله‌ای است که از دو لایه پلی اتیلن تشکیل شده است , لایه داخلی کاملا صیقلی و لایه بیرونی موج دار است که این فرم و حالت هندسی باعث ایجاد مقاومت بسیار بالایی در جهت تحمل کلیه فشارهای سطحی و زیر سطحی, اعم از بار زنده و مرده را در زیر سطح زمین متحمل میشود . لوله‌های دوجداره کاروگیت در انواع بخش فشاری دسته بندی میگردند (منظور از فشار ،فشار بار خارجی است) که هرکدام مصرف خاصی به لحاظ نوع سطح خاک فشار بار سطحی و زیر سطحی دارند . لوله‌های پلی اتیلنی دوجداره کاروگیت تحمل بالایی را به جهت حجم خاک و مقاومت حلقوی دارند و فشار داخلی این لوله‌ها معمولا ۲ یا ۴ بار می‌باشد و این لوله‌ها را نمی‌توان در شبکه‌های تحت فشار استفاده نمود. جهت اتصال این لوله‌های کاروگیت از کوپلر و واشر و یا جوش اکسترودر استفاده می‌شود.

لوله کاروگیت فاضلابی یا لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی یکی از محصولات کارخانه تولید کننده لوله کاروگیت سبک لوله نوین میباشد که با توان تولیدی بالا و کیفیت استاندارد ایران و اروپا در حال حاضر یکی از بزرگترین کارخانه تولید لوله پلی اتیلن دوجداره در غرب کشور میباشد و در حال صادرات لوله کاروگیت به کشور های همسایه و تمام نقاط ایران میباشد.

معمولا طول عمر لوله‌های کاروگیت ۵۰،۷۵ و حتی ۱۰۰ سال برآورد می‌شود که این مورد به مواد اولیه , شرایط تولید, انبارش و نگهداری لوله بستگی دارد . توجه داشته باشید که در مواردی که لوله باید مدفون شود و شرایط محیطی را تحمل کند، مواردی است که هنگام نصب لوله باید مورد توجه قرار گیرد. در رابطه با لوله‌های کاروگیت ph خاک باید مورد توجه قرار گیرد. لوله کاروگیت تولید شده از پلی اتیلن، بدلیل عدم امکان نشست، فاسد شدن، نصب آسان و مقاومت دربرابر حرکت خاک و فشار، حدود نیم قرن است که مورد مصرف قرار می گیرند. مشخصات فنی و کیفیت لوله دوجداره کاروگیت می‌بایستی با استاندارد DIN16961-2 (مربوط به کنترل ابعاد و مقاومت حلقوی لوله) و EN13476 (سایر آزمون های مربوط به مشخصات کیفیت محصول) مطابقت داشته باشد.

  • جهت انشعاب لوله‌های کاروگیت از اتصالات سه راه زانو و چهار راه استفاده می‌شود.
  • لوله‌های کاروگیت در شاخه‌های ۶ متری تولید می‌شوند و لوله‌های ۱۲متری بدون کوپلر و واشر می‌باشند.
  • لوله‌های کاروگیت به جهت وزن پایین قابل رقابت با هیچ لوله مشابه‌ای نمی‌باشند.

کاربردهای لوله دوجداره کاروگیت ( لوله پلی اتیلن دوجداره )

لوله کاروگیت بعنوان پرکاربردترین لوله جهت جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در ایران و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استاندارد جهانی بر تولید لوله کاروگیت با مقاومت مکانیکی بین ۱۶ تا ۳۱.۵ کیلیو نیوتن بر متر مربع تاکید می‌کند. در ایران لوله کاروگیت حتما میبایست ۳۱.۵ کیلو نیوتن بر متر مربع مقاومت مکانیکی داشته باشد.

انواع کاربرد لوله های پلی اتیلن:

  • انتقال فاضلاب های شهری و روستائی
  • جایگزین نهرهای آب در روستاها و باغات
  • جدار چاه
  • جدارسپتیک تانک

دیگر مصارف مهم دیگر که می‌توان از لوله‌های کاروگیت تحت عناوین مختلف استفاده نمود, ویژگی‌های لوله کاروگیت با توجه به نیاز امروز در مدیریت‌های شهری و برقراری فاضلاب‌های شهری و جمع‌آوری آبهای سطحی از بهترین گزینه‌ها در این سیستم می‌باشد به گونه‌ای که امروز در بیشتر پروژه‌های فاضلابی از لوله‌های کاروگیت فاضلابی استفاده می‌شود.

مزایای لوله کاروگیت ( لوله پلی اتیلن دوجداره)

• عمر طولانی
• انعطاف پذیری و قابلیت تحمل خمش
• وزن کمتر نسبت به انواع فولادی و چدنی وبتنی
• رسوب ناپذیری، بدلیل صیقلی بودن سطح داخلی لوله
• مقاوم تا دمای۵۰ درجه سانتیگراد و نامحلول بودن در برابر تمامی حلالهای آلی
• مقاوم در برابر مواد خورنده (اسیدها، نمکها و بازها)
• مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش آفتاب به دلیل استفاده از مواد (Anti-uv)
• مقاوم در برابر حمله جوندگان و میکرواُرگانیسمها، به دلیل فقدان ارزش غذایی
• سهولت در نصب و اجرای سریع کارگذاری
• تحمل پذیری خوب در برابر بار
• حمل ونقل آسان
• تحمل سرما وگرمای شدید
• امکان استفاده از انواع اتصالات
• خواص هیدرولیکی خوب لوله به دلیل بر خوردار بودن از سطوح داخلی صاف
• مقاومت بسیار خوب در برابر سایش تحمل پذیری در برابر بار ترافیکی

نیاز به مشاور در حوزه خرید محصولات پلی اتیلن دارید؟

با ارسال درخواست از طریق فرم مشاوره آنلاین، کارشناسان فروش سبک لوله نوین در سریع ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

مواد اولیه لوله‌پلی‌اتیلن

لوله های دوجداره پلی اتیلن فاضلابی نه تنها باید مایعات فاضلابی و صنعتی را به راحتی از مکانی به محل دیگر منتقل کنند بلکه باید در برابر سایش و خوردگی نیز مقاوم باشند. همچنین این لوله ها باید به راحتی قابل نصب و انعطاف پذیر بوده و هیچ گونه نشتی نداشته باشند. با تولید این لوله ها با مواد HDPE، تمام این مزایا به دست خواهد آمد.
مواد اولیه مورد مصرف در تولید لوله های پلاستیکی دو جداره پلی اتیلن نچرال (بکر) یا پلی اتیلن حاوی دوده در گریدهای PE 100 یا PE 80 می باشد.
بیایید نگاهی گذرا به برخی از خواص و مراکز تهیه مواد پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE بیندازیم:

 

مواد اولیه لوله‌پلی‌اتیلن

نام‌گذاری‌های PE80 و PE100 بر اساس استحکام طولانی‌مدت مواد مربوطه است که به عنوان حداقل مقاومت مورد نیاز (MRS) مطابق با ISO 12162 شناخته می‌شود.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

لوله های تولید شده از مواد HDPE  به طور کلی در برابر مواد شیمیایی که معمولاً در فاضلاب شهری یافت می شود مقاوم هستند.

حداکثر دمای عملیاتی برای PE 100 در محیط های مختلف به شرح دیل است.

تامین کنندگان معتبر مواد HDPE گرید PIPE EXTRUDE در داخل کشور به شرح ذیل می باشد:

Picture4

قیمت لوله پلی‌اتیلن کاروگیت

قیمت پلی‌اتیلن لوله کاروگیت اسپیرال
قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن ارتباط بسیار زیادی به قیمت مواد اولیه و متراژ مورد نظر و همچنین قطر لوله دارد . قیمت مواد اولیه را نیز پتروشیمی‌ها در بورس اعلام کرده و همچنین بر روی قیمت پایه نیز رقابت بوجود می‌آید و قیمت نهایی مواد اولیه بالاتر از قیمت پایه بفروش میرسد. در لیست قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن قیمت لوله‌های پلی اتیلن به راحتی محاسبه می‌شود چون میزان مصرف مواد اولیه برای هر متر لوله مشخص است و هزینه‌های حمل و سربار و هزینه تولید به میزان درصدی به آن اضافه میشود و قیمت نهایی مشخص می‌شود.

راهنمای خرید لوله پلی‌اتیلن کاروگیت

در خرید لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن، مواد اولیه مصرفی، تجهیزات کارخانه تولید کننده، اعتبار و شهرت کارخانه باید مورد توجه قرار گیرد.

نیاز به مشاور در حوزه خرید محصولات پلی اتیلن دارید؟

با ارسال درخواست از طریق فرم مشاوره آنلاین، کارشناسان فروش سبک لوله نوین در سریع ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

یا با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۸۷-۳۳۳۶۲۳۰۰

۰۹۱۸۴۰۶۸۵۳۶

زنبیل خرید