لوله کاروگیت اسپیرال

لوله اسپیرال پلی اتیلنی تولید شده به روش کاروگیت-اسپیرال نوع پیشرفته و پیچیده تر لوله های کاروگیت می باشد. در خط تولید لوله کاروگیت به لحاظ بالا بودن وزن و هزینه های قالب و متعلقات خط تولید، روش نوینی تحت عنوان تولید به روش اسپیرال ابداع شد. در روش تولید اسپیرال پروفیل های تشکیل دهنده دیواره دوجداره لوله به صورت مستطیل شکل (رو صاف – تو صاف) ساخته می شود. با توجه به اهمیت بهینه بودن وزن واحد طول لوله ها و امکان رقابتی بودن محصول تولید شده در سایزهای بالاتر یعنی از۸۰۰ تا۲۰۰۰ میلیمتر، متخصصین شرکت سبک لوله نوین تغییراتی را در شکل پروفیل دیواره لوله ایجاد نموده و باعث شد برای لوله های دوجداره وزن واحد طول لوله بهینه تر شود.

ساختار لوله های کاروگیت اسپیرال

این لوله ها از سه بخش داخلی، میانی و خارجی تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی هر کدام از بخش ها می پردازیم:
•بخش داخلی: قسمتی از ساختار لوله های اسپیرال کاروگیت است که در تماس مستقیم با سیالات قرار می گیرد، سطح صاف بخش داخلی باعث کاهش میزان اصطکاک در این قسمت شده و در نتیجه سرعت انتقال را افزایش می دهد.
•بخش میانی: دارای مواد منعطف و چسبنده های است که سبب افزایش مقاومت لوله در برابر جریان سیالات می گردد.
•بخش خارجی: دارای کربن سیاه و پلیمرهای خاصی است که سبب می شود مقاومت در برابر عوامل محیطی و یا نیروهای خارجی افزایش یابد.

موارد استفاده از لوله های کاروگیت اسپیرال

به دلیل طراحی مهندسی شده، در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به بیان کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازیم:

• معابر و زیر زمین
• سیستم های آبیاری
• خطوط فاضلاب درون و یا برون شهری
• هدایت آب باران به منابع زیر زمینی
• انتقال پساب صنایع مختلف
• انواع سیستم های تخلیه
• استفاده از نیروی جاذبه برای انتقال

کاربردهای دیگر لوله های کاروگیت اسپیرال

ساخت لوله های دوجداره پلی اتیلن به روش کاروگیت اسپیرال در قطرهای داخلی بالاتر از ۵۰۰ میلیمتر تا۲۰۰۰ میلیمتر این امکان را می دهد تا از این نوع لوله ها در ساخت مخازن ذخیره آب نیز بتوان استفاده کرد. همچنین متخصصین شرکت سبک لوله نوین با ایجاد کاربری های مختلف دیگر از این لوله ها در جهت ساخت سپتیک تانک و منهول و پکیج های تصفیه فاضلاب، کاربردهای این نوع لوله را افزایش داده اند. به طوریکه در مقایسه با انواع لوله های فلزی و بتنی مخازن مشابه دارای دوام بیشتر و وزن کمتر می باشد. همچنین قابل ذکر است که این مخازن هم به صورت دفنی در زیر سطح زمین و هم به صورت روزمینی طراحی و ساخته می شوند.

خصوصیات لوله های کاروگیت اسپیرال

ویژگی هایی مانند قیمت پایین، انعطاف و مقاومت بالا و هزینه های پایین نگهداری و تعمیر لوله کاروگیت اسپیرال سبب شده در صنایع مختلف کاربرد داشته و از آنجایی که رعایت استانداردهای اروپایی برای ساخت لوله های کاروگیت اسپیرال برای تمامی کارخانجات ضروری بوده و در هر مرحله از ساخت، تولیدکنندگان مؤظف هستند که معیارهایی را برای سنجش میزان کیفیت لوله های ساخته شده اعمال نمایند. در ادامه ویژگی های برجسته این نوع لوله ها را معرفی می نماییم:

• به دلیل وجود سطح خارجی کنگره دار، از مقاومت و استقامت بالایی برخوردار است
• از پلیمر پلی اتیلن برای ساخت آن ها استفاده می شود که دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر سیالات خورنده و اسیدها هستند
• نشتی نمی دهد
• دارای عمر مفید ۵۰ ساله و هزینه نگهداری و تعمیر بسیار پایین می باشد
• قسمت داخلی آن صاف است که سرعت انتقال را افزایش می دهد
• به سادگی و در کوتاه ترین زمان نصب آن انجام می گردد و نیاز به زیرسازی خاصی ندارد
• نسبت به مواد فرسایشی، مقاومت بالایی دارد و با آن واکنش نمی دهد
• به دلیل وزن سبک، نیاز به وسایل و تجهیزات پیچیده برای حمل و نقل آن وجود ندارد
• با توجه به کاربرد آن در صنایع مختلف در ابعاد و قطرهای مختلفی ساخته می شود
• رنگ سطح داخلی بستگی به انتخاب کاربر داشته و در هر رنگی تولید می گردد
• در صورت وقوع زلزله و یا حرکت خاک مقاوم بوده و منعطف است.

مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت اسپیرال

لوله‌های اسپیرال کاروگیت به لوله‌هایی قطور از جنس پلی اتیلن گفته می‌شود که در سایزهای ۵۰۰ الی ۲۰۰۰۰ میلیمتر در شرکت سبک لوله نوین تولید می‌گردند. لوله‌های اسپیرال کاروگیت عمده ترین تولیدات لوله‌های قطور کاروگیت را به خود اختصاص می دهند. روش تولید لوله‌های اسپیرال کاروگیت با لوله‌های کاروگیت مقداری متفاوت است و این به جهت نوع و اندازه قالبهای لوله‌های کاروگیت می باشد. لوله‌های اسپیرال کاروگیت را می توان در سایزهای مختلف بنا بر نیاز پروژه و در فشارهای ۱۶ کیلو نیوتن بر مترمربع ,۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر مترمربع و ۶۴ کیلو نیوتن بر مترمربع تولید و عرضه نمود.

این لوله‌ها از خواص و ویژگی های مکانیکی و حرکتی بالایی برخوردار هستند. بنابراین گزینه خوبی برای استفاده در صنایع مختلف می باشند. لوله اسپیرال با حفظ ابعاد یکسان تولید شده و از یکنواختی مطلوبی برخوردار است. یکنواختی لوله از پارامترهای مهم در صنایع متفاوت می باشد. گزینه مقرون به صرفه ای هستند و می توانند صرفه جویی اقتصادی را به همراه داشته باشند. ممکن است گاهی در زمان نصب نیاز به اقداماتی همچون خم کاری داشته باشیم. لوله اسپیرال قابلیت خم کاری دارد و می تواند تامین کننده نیاز صنایع باشد. لوله اسپیرال برای تولید و ساخت تحت تاثیر عوامل مختلف همچون درزجوش و نورد ورق قرار می گیرند و همین موضوع مقاومت آن ها را در برابر شرایط و تنش های مختلف افزایش می دهد. این لوله‌ها در برابر شکست و ترک، مقاومت و استحکام مناسبی دارد. تولید و فرآیند ساخت کاروگیت اسپیرال با حفظ انعطاف پذیری لوله انجام می شود. در واقع از یک ورق با عرض ثابت می توان لوله‌هایی با قطرهای گوناگون تولید کرد. همچنین می توان ورق هایی با عرض گوناگون را برای تولید لوله‌هایی با قطر یکسان مورد استفاده قرار داد.

  • به دلیل ساختمند بودن لوله‌های پلی اتیلن دوجداره کاروگیت اسپیرال نسبت به لوله‌های تک جداره در مقاومت حلقوی برابر دارای وزن واحد طول کمتری می باشند.
  • به دلیل وزن کمتر، هزینه اولیه و ثانویه مانند نصب و بارگیری کمتر می باشد
  • توانایی و امکان تولید جداره داخلی و خارجی در رنگ های مختلف در لوله‌های پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال (داخلی روشن تر امکان کنترل و ویدیو گرافی بهتر )
  • قابلیت تولید تا سایز ۲۰۰۰ 
  • با توجه به ساختار این نوع لوله‌ها، تنش تحمل شده بیشتر از نوع برشی بوده و بر خلاف لوله‌های دیگر که تنش از نوع پوسته ایی است، در برابر آزمون ضربه مقاومت بیشتری دارند.
  • ۱۰۰ درصد قابلیت بازیافت داشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند .
  • لوله‌های اسپیرال کاروگیت همانطور که از نامشان پیداست به صورت اسپیرال یا مارپیچ تولید می گردند به این صورت که اکسترودر تعریف شده در ابتدای خط با توجه به سایز لوله مقدار پروفیل با سایزی معین تولید می‌کند و این پروفیل‌ها پس از گذراندن مراحلی توسط یک دستگاه میانی به یکدیگر چسبانده شده و لایه داخلی نیز بر روی آن قرار میگیرد. این لوله‌ها عموما به صورت جوشی تولید میگردند که از دوام و آب‌بندی بالایی نیز برخوردارند.
  • ضخامت بیشتر در ناحیه بدنه داخلی نسبت به انواع کاروگیت معمولی
  • اطمینان بالاتر در قسمت اتصالات از نظر آب بندی

تولید لوله کاروگیت اسپیرال

کاهش هزینه ماشین الات و کارگاه ، کاهش میزان مصرف برق ، سادگی و سرعت استارت خط، ضایعات کمتر و یکنواختی کیفیت از مزایای سیستم طرح تولید یک مرحله ای لوله اسپیرال کاروگیت می باشد . استفاده از لوله های پلی اتیلن دو جداره در دنیای امروز به دلیل مقاومت بالای ناشی از فاصله جدار بالایی و پایینی دیواره لوله و قیمت بسیار پایین نسبت به سایز و مقاومت قابل تحمل آن و همچنین عمر بسیار طولانی ناشی از جنس پلی اتیلن در حال گسترش و کارخانه های تولید این نوع لوله رو به افزایش است .

آزمون‌های تولید لوله پلی اتیلن اسپیرال

۱.شاخص جریان مذاب – ISO 1133 (MFR)
۲. تعیین دانسیته (ISO1183)
۳. تعیین درصد کربن ISO6964 (دوده)
۴. بررسی پراکنش دوده ISO 18553
۵. آزمون برگشت حرارتی – ISO 2505
۶. آزمون پایداری حرارتی – EN 728 (OIT)
۷. کنترل و بررسی ظاهری لوله (ISO 11922)
۸. اندازه گیری و کنترل ابعادی (ISO 11922)

روش تولید لوله های پلی اتیلن اسپیرال کارو گیت با روش سنتی و معایب این روش

لوله های پلی اتیلن که با روش اسپیرال یا حلزونی تولید می شوند شامل دو بخش می باشند که بخش اول کار ساخت یک پروفیل چهار ضلعی را به عهده داشته و بخش دوم پیچش پروفیل دور یک قالب به صورت اسپیرال و جوش فاصله بین پروفیل ها بوسیله پلی اتیلن است .

در بخش اول (تولید پروفیل) که خود به اندازه یک خط تولید لوله تک جداره است باید عمود بر بخش دوم قرار گیرد و این حالت L بودن علاوه بر طول زیاد باعث نیاز به فضای بسیار بیشتر از طول خط و در واقع هدر رفتن بخشی از فضای کار خانه می شود . تعداد ماشین آلات زیاد و در نتیجه قیمت خط تولید بالا ، هزینه نگهداری و استهلاک زیاد ، مصرف برق بالا به دلیل تعداد بخش ها و عدم استفاده بهینه از آنها ،ضایعات خط در زمان استارت و همچنین در طول تولید (به دلیل طولانی بودن خط) زیاد ،استارت بسیار مشکل و زمان بر ،غیر یکنواخت بودن کیفیت تولید در سرعت بسیار بالا و نیز برای کنترل هر بخش نیاز به یک اپراتور و در کل به دو اپراتور (به جز کارگران ساده )برای کل خط از معایب دیگر این روش می باشند .

بخش خنک کننده
دلیل اصلی طولانی بودن خط تولید و مخصوصا بخش اول آن نیاز به خنک کردن پروفیل است و در روش سنتی پروفیل وارد یک حمام اسپری شده و از بیرون خنک می شود و اگر دیوراه را چندین لایه بهم چسبیده با ضخامت کم در نظر بگیریم در این حالت لایه زیرین سطح حرارت خود را با سطح لوله تقسیم و بخشی از حرارت به سطح انتقال و لایه بعدی نیز حرارت خود را با لایه زیر سطحی تقسم کرده و این عمل تا مغز لوله ادامه پیدا
می کند . واضح است که زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید تا مغز لوله نیز سرد شود پس نیاز به طول بسیار زیادی برای خنک کاری احساس می شود .روش استفاده شده در این طرح که علاوه بر خنک کاری سطح خارجی ، سطح داخلی نیز با اب خنک می شود و در نتیجه ضخامت موجود که باید سرد شود به نصف کاهش پیدا کرده و زمان خنک شدن چهار برابر سریعتر می شود . پلی اتیلن رسانای خوبی نیست و زمان زیادی طول خواهد کشید که حرارت از مغز لوله به سطح خارجی منتقل شود، اما در روش جدید به دلیل کم شدن ضخامت در این زمان نیز صرفه جویی شده است .
قالب درونی
در روش سنتی در بخش دای هد یک پروفیل چهار ضلعی با ابعادی بزرگتر از ابعاد مورد نظر تولید و با کشیدگی به ابعاد مورد نظر می رسد و در همین لحظه وارد حمام وکیوم شده و فشار منفی وکیوم شکل پروفیل را حفظ و همزمان آنرا با آب خنک می کند .در سرعت های بالا وکیوم همیشه توانایی حفظ شکل را نداشته و تغییر شکل ایجاد می شود .
در این طرح استفاده از یک قالب داخلی بجای استفاده از قالب خارجی وکیوم برای شکل دهی به پروفیل و قالب داخلی به اندازه داخل پروفیل مورد نظر می باشد و در نتیجه پروفیل اولیه که سایزی بیشتر دارد با کشیده شدن به سایز مورد نظر رسیده به روی قالب داخلی حرکت می کند ، بنابراین دیگر نیازی به وکیوم و خنک کردن سریع همزمان با وکیوم (که به درستی اتفاق نمی افتد) نیست و با بالا رفتن سرعت تولید با وجود قالب داخلی هیچ اتفاق بدی برای شکل پروفیل نمی افتد . همچنین قالب داخلی را می توان به صورت خمیده ساخت و در نتیجه پروفیل به صورت خمیده تولید می شود و دیگر نیازی به صرف انرژی برای خم کردن آن نیست که این کار در روش های قدیمی غیر ممکن است و همینطور به دلیل خم بودن پروفیل تغییر شکلی که در سیستم قبلی بر اثر خم کردن پروفیل مستقیم به وجود می آید در این سیستم اتفاق نمی افتد و در نتیجه تولیدی همراه با سرعت بالاتر خواهیم داشت .
تولید پروفیل یکجا
در سیستم قدیمی به دلیل وجود حمام وکیوم و حمام اسپری ،اکسترودر تولید پروفیل بسیار دور از قسمت دوم است در طرح جدید به دلیل توانایی جای دادن بخش خنک کننده در زیر قسمت جمع کن این امکان فراهم شده که تولید پروفیل دقیقا کنار قالب جمع کن قرار گیرد و در نتیجه امکان استفاده از خود اکسترودر در جوش به صورت دو منظوره برای جوش پروفیل ها و برای تولید خود پروفیل فراهم شده که این کار مزیت هایی در بر خواهد داشت .

نیاز به مشاور در حوزه خرید محصولات پلی اتیلن دارید؟

با ارسال درخواست از طریق فرم مشاوره آنلاین، کارشناسان فروش سبک لوله نوین در سریع ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

تفاوت لوله کاروگیت و لوله اسپیرال کاروگیت

لوله های کاروگیت و لوله های اسپیرال کاروگیت هر دو از انواع لوله های پلی اتیلن میباشند که جهت انتقال فاضلابهای شهری و روستایی مورد استفاده قرار میگیرند. اما در این میان تفاوتهایی دارند که اختصارا به آن میپردازیم. لوله های کاروگیت لوله هایی با شکل ظاهریه کنگره ای شکل هستند که در ظاهر با لوله های اسپیرال کاروگیت به یک شکل دیده میشوند اما تفاوتهایی دارند ک عمدتاً در نوع ساخت آنهاست و لوله های کاروگیت عموما در سایز ۲۰۰ میلیمتر الی ۱۲۰۰ میلیمتر به صورت ۶ متری و اتصالی با نام کوپلر در انتهای لوله تولید میشوند که توسط یک واشر آببندی و متصل میگردند.

این لوله ها دارای جداره کنگره ای شکل و سطح داخلی صاف و صیقلی میباشند، که انتقال جریان را به راحتی میسر میسازند فشار کاری در این لوله ها ۱۶ کیلو نیوتن بر مترمربع، ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر مترمربع و ۶۴ کیلو نیوتن بر مترمربع است که مبنای آن فشار صیقلی و یا بارهای مرده و زنده ی سطحی و زیرسطحی خاک است این لوله ها پس از نصب به کمک یک دوربین توسط بازرسان در ناحیه اتصال بازرسی و به اصطلاح ویدئومتری میگردند.

انواع تستهای حلقوی ,دوده و سایر تستهای منجمله تست آببندی کوپلرها توسط ناظرین و یا بازرسهای مجرب بر روی این لوله ها انجام میپذیرد تا از کیفیت لوله ها اطمینان حاصل گردد لوله های کاروگیت به صورت یک تکه به همراه کوپلر در انتهای لوله تولید میگردند و در کل به صورت یکپارچه از قالب خارج میشوند.

لوله های اسپیرال کاروگیت که دارای وجه تمایز زیادی با لوله  های کاروگیت هستند در چند مورد با لوله های کاروگیت تفاوتهایی دارند که بیشتر در نوع تولید و اتصال آنهاست.

لوله های اسپیرال کاروگیت توسط دو اکسترودر که یکی لایه بیرونی و دیگری لایه داخلی را تولید میکنند به اجماع میرسند و نهایتا لوله ای با مشخصات استاندارد از دستگاه خارج میگردد در واقع لوله های اسپیرال کاروگیت به نوعی تلفیق دو لایه از مواد پلی اتیلن زرد رنگ و مشکی رنگ میباشند که به صورت اسپیرال یا مارپیچ پس از گذراندن مراحلی به این شکل در می آیند مورد دیگر نوع اتصال این لوله هاست همانطور که گفته شد لوله های کاروگیت به صورت کوپلری به یکدیگر متصل میگردند یعنی یک اتصال نر و یک اتصال ماده، اما در لوله های اسپیرال کاروگیت شریط متفاوت است و لوله ها به صورت رینگ و کوپلری و یا نری و مادگی به یکدیگر متصل میگردند و از استحکام بالایی نیز برخوردارند.

لازم به ذکر است که لوله های اسپیرال کاروگیت از سایز ۸۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیمتر در سبک لوله نوین تولید میگردند و معمولا جهت پروژه های عظیم انتقال سیالات فاضلابی میتوان از این لوله ها استفاده نمود فشار کاری نیز در این لوله ها همانند لوله های کاروگیت به ترتیب ۱۶,۳۱٫۵,۶۴ کیلو نیوتن تعریف گردیده که میتواند جایگزین مناسبی جهت لوله های قطور فولادی و فلزی باشد.

 

تفاوت انحصاری لوله های کاروگیت اسپیرال سبک لوله نوین در کشور

در سال ۹۹ برای اولین بار در ایران، لوله های کاروگیت اسپیرال شرکت سبک لوله نوین  در قسمت اتصالات که قبلا به صورت مرسوم فعلی در کشور، کوپلرها دارای اورلب (Overlap) داخلی و خارجی بود و همین ایراد باعث آب بندی لوله های کاروگیت اسپیرال در ناحیه جوینت می شد، به صورت بدون اورلب و یکپارچه تولید شده و هم اکنون خط تولید این لوله ها با اصلاحات و ورژن های اصلاحی جدید، توانایی تولید لوله های ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر را به صورت کوپلر یکپارچه دارد و اورلب ها که به شکل آپارات کردن کوپلرها وجود داشت، حذف شده است. مزیت دیگری که در اصلاحات جدید به دستگاه اضافه شده، اینست که با تعبیه یک سشوار صنعتی خریداری شده از شرکت Leister سویس، بحث گرم کردن با مشعل دستی در بخش تولید رینگ و کوپلر حذف شده است و همچنان فعالیتهای تحقیق و توسعه شرکت در دفتر پارک علم و فن آوری ادامه دارد.

 

نحوه اتصال لوله های کاروگیت اسپیرال

چند شیوه برای اتصال لوله های اسپیرال کاروگیت وجود دارد، Muffle Sealed، Sealed Sleeve، از جمله روش هایی هستند که برای اتصال این لوله ها به کار گرفته می روند.

لوله ها به صورت نر و مادگی در امتداد یکدیگر قرار گرفته و برای انتقال سیالات آماده می شود

حمل و نقل لوله های کاروگیت اسپیرال

با توجه به اینکه لوله های کاروگیت اسپیرال به نسبت لوله های فلزی و بتنی وزن کمی دارد، حمل و نقل آن بدون نیاز به تجهیزات خاصی صورت می گیرد و همچنین مقرون به صرفه می باشد. 

لازم به ذکر است در هنگام انتقال لوله  های اسپیرال کاروگیت، بهتر است بستر آن عاری از هر گونه سنگریزه و یا سنگ های نوک تیز باشد، روی آن ها نباید وسایل بسیار سنگین قرار بگیرد و همچنین بهتر است از تابش مستقیم خورشید دور باشد، اگر قصد قرار دادن لوله ها در مکانی بدون سقف دارید، بهتر است سایه بانی موقتی در نظر بگیرید.

پلی اتیلن پلیمری اشتعال زاست و به همین دلیل این نوع لوله ها را در تماس با حرارت بالا قرار ندهید، اگر می خواهید این لوله ها را در ارتفاعات مورد استفاده قرار دهید و زمان زیادی برای انجام پروژه نیاز دارید، به منظور رعایت جوانب احتیاط، می توانید به تناوب لوله ها را به محل نصب منتقل کنید.

مواد اولیه لوله‌پلی‌اتیلن کاروگیت اسپیرال

لوله های دوجداره پلی اتیلن فاضلابی نه تنها باید مایعات فاضلابی و صنعتی را به راحتی از مکانی به محل دیگر منتقل کنند بلکه باید در برابر سایش و خوردگی نیز مقاوم باشند. همچنین این لوله ها باید به راحتی قابل نصب و انعطاف پذیر بوده و هیچ گونه نشتی نداشته باشند. با تولید این لوله ها با مواد HDPE، تمام این مزایا به دست خواهد آمد.
مواد اولیه مورد مصرف در تولید لوله های پلاستیکی دو جداره پلی اتیلن نچرال (بکر) یا پلی اتیلن حاوی دوده در گریدهای PE 100 یا PE 80 می باشد.
بیایید نگاهی گذرا به برخی از خواص و مراکز تهیه مواد پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE بیندازیم:

 

مواد اولیه لوله‌پلی‌اتیلن

نام‌گذاری‌های PE80 و PE100 بر اساس استحکام طولانی‌مدت مواد مربوطه است که به عنوان حداقل مقاومت مورد نیاز (MRS) مطابق با ISO 12162 شناخته می‌شود.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

لوله های تولید شده از مواد HDPE  به طور کلی در برابر مواد شیمیایی که معمولاً در فاضلاب شهری یافت می شود مقاوم هستند.

حداکثر دمای عملیاتی برای PE 100 در محیط های مختلف به شرح دیل است.

تامین کنندگان معتبر مواد HDPE گرید PIPE EXTRUDE در داخل کشور به شرح ذیل می باشد:

قیمت لوله پلی‌اتیلن کاروگیت اسپیرال

قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن ارتباط بسیار زیادی به قیمت مواد اولیه و متراژ مورد نظر و همچنین قطر لوله دارد . قیمت مواد اولیه را نیز پتروشیمی‌ها در بورس اعلام کرده و همچنین بر روی قیمت پایه نیز رقابت بوجود می‌آید و قیمت نهایی مواد اولیه بالاتر از قیمت پایه بفروش میرسد. در لیست قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن قیمت لوله‌های پلی اتیلن به راحتی محاسبه می‌شود چون میزان مصرف مواد اولیه برای هر متر لوله مشخص است و هزینه‌های حمل و سربار و هزینه تولید به میزان درصدی به آن اضافه میشود و قیمت نهایی مشخص می‌شود.

made by SK-min

راهنمای خرید لوله پلی‌اتیلن کاروگیت

در خرید لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن، مواد اولیه مصرفی، تجهیزات کارخانه تولید کننده، اعتبار و شهرت کارخانه باید مورد توجه قرار گیرد.

نیاز به مشاور در حوزه خرید محصولات پلی اتیلن دارید؟

با ارسال درخواست از طریق فرم مشاوره آنلاین، کارشناسان فروش سبک لوله نوین در سریع ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

یا با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۸۷-۳۳۳۶۲۳۰۰

۰۹۱۸۸۷۸۳۳۷۸